Participants

  • Ramón J. Aliaga (Universitat Politècnica de València)
  • Antonio Avilés (Universidad de Murcia)
  • Sudeshna Basu (Loyola University)
  • Maria Luisa Castillo Godoy (Universidad de Granada)
  • Stefano Ciaci (University of Tartu)
  • Christian Cobollo (Universitat Politècnica de València)
  • Wilson Cuellar Carrera (Universidade de São Paulo)
  • Sheldon Dantas (Universidad de Valencia)
  • Stephen Dilworth (University of South Carolina)
  • Verónica Dimant (Universidad de San Andrés)
  • Michal Doucha (Czech Academy of Sciences, Czech Republic)
  • Petar Evgeniev (Sofia University "St. Kliment Ohridski")
  • Nikita Evseev (Harbin Institute of Technology)
  • Barnabas Farkas (TU Wien)
  • Valentin Ferenczi (Universidade de São Paulo)
  • Damir Ferizovic (KU Leuven)
  • Luis C. García-Lirola (Universidad de Zaragoza)
  • Harrison Gaebler (University of North Texas)
  • Enrique García Sánchez (ICMAT)
  • Manuel González (Universidad de Cantabria)
  • Otte Heinaevaara (Princeton University)
  • David de Hevia Rodríguez (ICMAT)
  • Jaagup Kirme (University of Tartu)
  • Konstantinos Konstantos (York University)
  • Eva Kopecka (University of Innsbruck)
  • Denka Kutzarova (University of Illinois at Urbana-Champaign)
  • Johann Langemets (Tartu University)
  • Gilles Lancien (Université de Franche-Comté)
  • Minh Tri Le (TU Wien)
  • Pavel Ludvík (Palacký University Olomouc, Czech Republic)
  • Todor Manev (Sofia University "St Kliment Ohridski")
  • Gonzalo Martínez Cervantes (Universidad de Alicante)
  • Sello Patrick Mbambo (University of the Free State)
  • Rubén Medina (Universidad de Granada)
  • Alexander Moravski (Sofia University, "St. Kliment Ohridski")
  • José Orihuela (Universidad de Murcia)
  • Mikhail Ostrovskii (St. John's University)
  • Colin Petijean (Université Gustave Eiffel)
  • Alicia Quero (Universidad de Granada)
  • Andrés Quilis (Universitat Politècnica de València / Czech Technical University in Prague)
  • Davide Ravasini (University of Innsbruck)
  • Tomas Raunig (Charles University, Faculty of Mathematics and Physics)
  • Jakup Rodnoš (Charles University Prague)
  • Abraham Rueda Zoca (Universidad de Granada)
  • Tommaso Russo (Innsbruck University)
  • Richard Smith (University College Dublin)
  • Damian Sobota (Kurt Gödel Research Center, University of Vienna)
  • Jacopo Somaglia (Politecnico di Milano)
  • Filip Talimdjioski (University College Dublin)
  • Sebastian Tapia (TU Wien)
  • Triinu Veeorg (University of Tartu)

Sponsors